Devlet Destekli Çeyiz Yardımı Başvurusu

Devlet destekli çeyiz yardımı başvurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın aile düzeni oluşturmak adına başlattığı çeyiz desteği kampanyası hakkında merak ettiğiniz detayları buradan sizlere açıklamak istiyoruz. Özelikle son zamanlarda bu konuda gelen başvuruların oldukça çok olması bu konuda ihtiyaç sahiplerinin hangi şartlarda başvuru yapacağının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden çeyiz kredisine başvuru yaparken istenen şartların neler olduğuna bir göz atalım.

Çeyiz yardım kredisi başvuru şartları

  • 18 ila 27 yaş aralığında bulunan kişilerin bu destekten faydalanma şansı bulunmaktadır.
  • Bunun için devletin anlaşmadı olduğu bankalar üzerinden TL kuru üzerinden çeyiz hesabı açtırmanız gerekmektedir.
  • Bankaya açmış olduğunuz hesaplarınıza devlet tarafından otomatik olarak 5 Bin TL çeyiz destek yardımı tanımlanacaktır.
  • Tek seferde verilecek olan bu 5 Bin TL’lik tutarın sadece 1 kereye mahsus alınacağını belirtmek isteriz. Yani ikinci evliliklerde bu tutar devlet tarafından sizlere verilmeyecektir.
  • Devletin anlaşmalı olan bankalarından açmış olduğunuz bu hesap üzerinden dilediğiniz zaman paranızı çekme fırsatını bulacaksınız.

Bankalar konusunda ise devletin kamu ve özel bankaların tamamıyla anlaşması bulunmaktadır. ancak siz yine de hesap açtırmak istediğiniz bankaya çeyiz kredisi için hesap açtırdığınızı belirterek oluşması muhtemel sorunların önüne geçebilirsiniz. 24 yaş sınırı olarak belirlenen yaş sınırının yeni yasa ile birlikte 27 yaşına kadar uzatıldığının altını çizmek istiyoruz.

Devletin çeyiz kredisi tutarlarında sizlere sunacağı yardım miktarının 10 Bin TL olduğunu belirtmek istiyoruz. Alacağınız bu kredi tutarının faizsiz olduğunu ve 1 yıl geri ertelemeli olduğunu da belirtelim. Yani aldığınız kredinin ödemesine 1 yıl sonunda başlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.