Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev hanımı olan ve herhangi bir geliri bulunmayan kişilerin bankalardan kredi alma olasılığı oldukça düşüktür. Çünkü bankaların kredi verirken kendilerini güvenceye almaları geri ödeme konusunda sıkıntıların ortadan kalkmasına neden olmaktadır. Ancak bu konuda yinede bazı bankaların bazı kriterleri baz alarak ev hanımlarına kredi verdiğini belirtmek istiyoruz. İşte bu konuda Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve baz aldığı kriterler.

Hangi bankalar kredi veriyor?

Öncelikli olarak belirtilen şartları yerine getiren ev hanımları diledikleri bankadan düşük miktarda da olsa kredi çekme hakkına sahiptir.

  • Kredi çekecek olan ev hanımının herhangi bir geliri varsa bankalar bu durum karşısında kredi kullandırma hakkına sahip olmaktadır. Yani ev hanımının üstüne herhangi bir kira gelirin olan bir yerin olması kredi kullanmasının önüne açacak olan bir durumdur.
  • Bunun dışında şirket veya benzeri bir iş yerine ortak olması durumunda da bankalar ev hanımlarına kredi verme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bunun için ise özelikle gelirinizi almış olduğunuz bankaya giderek başvuruda bulunmanız sizlerin işlemlerinin daha kolay bir şekilde yapılmasına neden olmaktadır.

Bunun dışında ihtiyacınız olan krediyi almak için eğer bankalar sizlere gerekli olan talebi olumsuz değerlendiriyorsa, bazı kurum ve kuruluşların ev hanımlarına özel olarak sunduğu hizmetlere başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu alacağınız kredi ile bir iş kurma hayaliniz varsa bu durumun söz konusu olduğunu belirtmek istiyoruz. Yani çekeceğiniz kredi ile bir iş yeri açmak istiyorsanız devlet destekli olan birçok kurum ve kuruluştan bu konuda yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.