Faizsiz Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır 2018

Faizsiz evlilik kredisi başvurusu

Devletin evlenecek çiftlere özel olarak hazırladığı Faizsiz evlilik kredisi başvurusu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın evlilikleri desteklemek adına açtığı bu kredi türünden yararlanmak için sunulan şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Aksi durumunda devletin sunduğu bu faizsiz kredi türünden faydalanma şansınız bulunmamaktadır.

Faizsiz evlilik kredisi şartları

  • Öncelikle yaş sınırı olarak devlet bakanlık 18 ila 24 yaş aralığında evlenecek olan çiftlere özel olarak bu kredi türünden vermektedir.
  • Açıklanan şartlar arasında evlenecek olan çiftlerin sabıka Kayılarının da temiz olması gerekmektedir. yani TCK’da yer alan ağır suçlar kapsamından ceza almamış olmanız gerekiyor.
  • Aynı zamanda başvuruda bulunduğunuz bu kredi türü için gelecek olan kişilerin maddi durumunuz hakkında detaylı bir rapor hazırlayacağını da belirtmek istiyoruz. Yani maddi durumu yerinde olan kişilerin bu imkanlardan faydalanma şansı bulunmamaktadır. Bu yüzden başvuru yapacak olan kişilerin maddi yönden yetersiz olma şartı bulunmaktadır.

Saydığımız bu maddeleri taşıyan çiftler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na giderek Faizsiz evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirler. Bunun dışında evlilik kredisi veren bankalarda bulunmaktadır. Ancak bankaların evlilik kredisi imkanlarında sizlere vereceği kredi türünde faiz oranları bulunmaktadır. Bu şartlar eğer sizlere uygun değilse sizler bankaların sunmuş olduğu kredi türlerine başvuru yaparak buradan evlilik kredisi konusunda yardım alabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.